O mne…

“S bylinkami je môj život spojený už od mala.

K bylinkám ma priviedli moji starí rodičia, za čo som im dnes nesmierne vďačná.”

Môj starký mal vždy plnú povalu bylín. Neustále chodil po lúkach a zbieral takú či onakú bylinku. Nikdy nebol chorý a lekárov prakticky nepoznal. Až do chvíle, kým nedostal zápaľ pľúc. Dostal sa do rúk lekárov a žiaľ, už sa z nich živý nedostal.

Starká ma k bylinkám tiež viedla odmala. Chodili sme spolu po lúkach a zbierali každý liečivý kvet, list a keď to išlo aj koreň. Veľa sme sa rozprávali. Práve ona mi prvá hovorila o alchemilke (pre mňa ženský zázrak) a o myšom chvostíku.

A tak už v detstve som vnímala, že príroda je silná (aj keď samozrejme po svojom).

Bylinky ma sprevádzali aj v rannej dospelosti. Síce v malej miere. Ale vždy mi naplno pomohli. 

“Až prišla chvíľa,kedy nastal zlom. 

Otvorený prvý obchod, kde som začala “pričuchávať” k bylinkám bližšie a nielen k nim, ale aj k poradenstvu.”

Následne ďalší zlom.

Rakovina u najbližšieho človeka. Tu sa mi začala ukazovať cesta. Pomoc prírodnej liečby, práce na sebe a úprava životosprávy boli kľúčové k tomu, že moja mamina stále žije.

Následne narodenie druhého syna, ktorý mal veľké množstvo zdravotných problémov hneď od prvého momentu na svete. Prešli sme si množstvom lekárskych vyšetrení, diagnóz, užívaním liekov. Až vo chvíli, keď som začala počúvať svoju intuíciu a išla cestou, ku ktorej ma neustále viedla, došlo k výraznému zlepšeniu stavu až postupnému vyliečeniu. Dnes je z neho silný, zdravý “skorochlap”. 

Dnes vďačím bylinám a sile ľudskej psychiky za to, že aj mamina aj môj syn žijú a sú zdraví.

Druhý obchod – prírodná lekáreň – sa mi stal veľkým učiteľom a zároveň odrazovým mostíkom. Po jeho otvorení prichádzalo za mnou neustále viac ľudí s prosbou o radu, s otázkami. A ja som im vždy chcela dať tú správnu odpoveď (dnes viem, že neexistuje správna odpoveď, resp. každá odpoveď je v danej chvíli pre daného človeka správna). Tak som stále viac študovala a radila, následne opäť študovala a radila.

Až prišlo rozhodnutie…

“Áno, pomáhať ľuďom je to, čo chcem robiť. 

A začala sa písať moja kapitola – cesta pod krídlami Serafin-u – cesta bylinkovým rajom.

Serafin sa stal mojou súčasťou, mojou druhou rodinou, mojím ďalším životom. Tu som nadobudla množstvo skúseností, znalostí a dostala som možnosť rozvíjať sa vo všetkých smeroch.

 

Spočiatku som využívala diagnostické metódy pomocou prístrojov. No stále som chcela viac a hlbšie spoznávať príčiny problémov.

Mojím snom bolo stať sa iridologičkou. A tak som šla za ním. Pod vedením profesionálneho iridológa Ľubomíra Jánoša som absolvovala teoretické a praktické školenie iridológie. A dnes s nadšením a s nesmiernou radosťou túto diagnostickú metódu využívam takmer dennodenne. Často aj pri letmom pohľade do očí.

Postupne popri fyzických zdravotných problémoch som objavovala neustále viac silu psychosomatiky, sebalásky, sebaprijatia, vzťahových ťažkostí alebo vplyvu minulosti na fyzický stav organizmu. 

To ma viedlo k štúdiu na Inštitúte metafyziky – odbor Parapsychológia a spirituálna terapia.

“Pomôž duši a pomôžeš telu”

– aj takto by sa dalo nazvať moje ďalšie putovanie. Neustále ma lákala regresná terapia. Najmä preto, že ja sama som si ňou už dávnejšie prešla. A tak prišiel čas na výcvik regresnej terapie pod vedením terapeuta Patrika Bálinta.

Na druhej strane mám veľmi blízko k ľuďom. Už svoje štúdium som zamerala na vedenie, motivovanie a smerovanie ľudí. Aj keď by sa zdalo, že odbor Personálny manažment a riadenie ľudských zdrojov s mojou prácou nemajú nič spoločné. Opak je pravdou. Pracujem denne s ľuďmi a svoju prácu milujem. Každý deň stretávam rôzne osobnosti, ktoré majú za sebou svoj životný príbeh – fascinujúci, či strastiplný, krásny, či smutný…

ale každý jeden je jedinečný.Dnes sa na mňa denne obracia x ľudí s prosbami, s otázkami a s nádejou na pomoc.

A ja?

Neprikazujem, nezakazujem… iba radím, čo a ako sa dá, môže, nemalo by sa. Aké bylinky sú na čo dobré a ako ich možno skombinovať. Čo urobiť, aby ste sa navrátili ku zdraviu alebo si ho udržali. Pomáham a ukazujem ako uzdraviť fyzické telo ale aj dušu. A to pomocou prírodných prípravkov, stravy, životosprávy a rôznych terapií.Dnes som

celostná poradkyňa, terapeutka, iridologička

a často “učiteľka” či motivátorka.

Vo svojej poradenskej praxi používam diagnostickú techniku IRISdiagnostiku. 

Následne pri poradenstve využívam znalosti z celostnej medicíny, čínskej medicíny, fytoterapie, zdravej výživy, parapsychológie, numerológie a aromaterapie.